دنیای اقتصاد: طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران در رابطه با حداقل، حداکثر و متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در تهران در بهار سال 91، ارزان‌ترین واحد مسکونی فروخته شده در این مدت متر مربعی 220 هزار تومان قیمت داشته است و بیشترین قیمت معامله شده در ازای هر متر مربع 12 میلیون و 600 هزار تومان اعلام شده است.

از سوی دیگر بر اساس این گزارش ارزش واحدهای مسکونی در منطقه 6 (مرکز تهران) با کمترین قیمت هر مترمربع 499 هزار تومان و با بیشترین قیمت هر مترمربع 9 میلیون و 890 هزار تومان معامله شده است.

مرکز آمار ایران حدود 2 هفته پيش‌، کمترین، بیشترین و متوسط قیمت معامله شده برای هر مترمربع واحد مسکونی را برای 22 منطقه تهران اعلام کرد.اما قیمت‌های معرفی شده در جدول گزارش مرکز آمار با نرخ‌هایی که در بازار مسکن مناطق نامبرده معامله می‌شود، بسیار متفاوت است.

شاید بالاترین قیمت‌های تعیین شده از سوی مرکز آمار نزدیک به واقعیت یا نرخ‌های پیشنهادی مالکان باشد که دست آخر معامله هم نمی‌شود اما کمترین نرخ‌های عنوان شده به حدی غیرقابل قبول است که اکثر بنگاهداران فعال در بازار معتقد هستند که قیمت‌های اعلام شده به عنوان ارزش واحدهای مسکونی از سوی مرکز آمار در بازار معاملات جنوبی‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین منطقه تهران هم از سوی مالک تعیین نمی‌شود چه برسد به اینكه قیمت‌ها معامله شود.

یکی از مشاوران املاک در منطقه زعفرانیه دراین باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قیمت‌هایی که مرکز آمار اعلام کرده در منطقه یک تهران اصلا صحت ندارد؛ زیرا شواهد بازار مسکن که قیمت‌های پیشنهادی و معامله شده هستند، نرخ واحدهای نوساز مسکونی را بین 7 تا 18 میلیون تومان اعلام می‌کند. این بازه قیمت شاید در بازار معامله نشود اما از سوی فروشنده‌ها تعیین می‌شود و ممکن است بیشترین قیمت تعیین شده از سوی مرکز آمار با قیمت‌های معامله شده شباهت داشته باشد.

مرکز آمار کمترین قیمت آپارتمان معامله شده در منطقه یک را متری 500 هزار تومان عنوان کرده است.از طرف دیگر بنگاهداری در محله سعادت آباد در رابطه با کمترین و بیشترین قیمت اعلام شده هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه 2 از طریق مرکز آمار تصریح کرد: قیمت واحدهای اوقافی معمولا 30 درصد از قیمت واحدهای سنددار ارزان تر است اما این میزان ارزانی به پای کمترین نرخ‌های اعلام شده از سوی مرکز آمار هم نمی‌رسد چه برسد به نرخ فروش واحدهایی که بدون مشکل هستند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر قیمت واحدهای نوساز در سعادت آباد بین 5 تا 10 میلیون تومان تعیین می‌شود و بالاترین قیمت از سوی مرکز آمار متری 12 میلیون و 660 هزار تومان است که برای منطقه 2 اعلام شده است بطور یقین این قیمت‌ها در بازار عرضه می‌شوند، اما بعید به نظر می‌رسد که معامله شود. مرکز آمار کمترین قیمت مسکن در منطقه 2 را مترمربعی 500 هزار تومان اعلام کرده است.

همچنین یکی از دلالان بازار مسکن یوسف آباد به محض دیدن قیمت اعلام شده برای هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه 6 توسط مرکز آمار تاکید کرد: نرخ‌ها اشتباه است و بطور 100 درصد خطایی در محاسبه آن صورت گرفته است؛ چرا که اکنون ارزش هر متر واحد نوساز بین 3 میلیون و 800 هزارتومان تا 4 میلیون و 100 هزار تومان و واحدهای قولنامه‌ای حدود یک میلیون تومان ارزان تر معامله می‌شوند.

وی عنوان کرد: اگر قیمت‌های اعلام شده مرکز آمار به فصل بهار هم مربوط شود همچنان باعث نمی‌شود که نرخ‌ها قابل قبول باشد زیرا با واقعیت فاصله زیادی دارد.كارشناسان دراين خصوص توجه به دو نكته را ضروري مي‌دانند. اول آنكه قيمت‌هاي اعلام شده از سوي مركز آمار ايران مربوط به معاملات مسكن است و نه فقط پيشنهادهاي مالكان. دوم آنكه در قيمت‌هاي حداقلي اشاره‌اي به نوساز بودن يا عمر بنا و سند داشتن يا نداشتن و ديگر مشخصات ملك نشده‌است.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.