به گفته رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی پس از قطع تخصیص ارز دولتی به ایرلاین‌ها، شرکت‌های هواپیمایی در هر پرواز داخلی حداقل 10 میلیون تومان ضرر می‌دهند.

سیدعبدالرضا موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: شرکت‌های هواپیمایی در حال مذاکره با دولت هستند تا بتوانند نرخ بلیت پروا‌ز‌های داخلی را افزایش دهند.

وی افزود: ما پیشنهاد افزایش صد‌درصدی نرخ بلیت را اعلام کرده‌ایم و در حال حاضر در حال مذاکره با کمیسیون عمران مجلس و نیز دولت هستیم تا بتوانیم افزایش نرخ بلیت را عملیاتی سازیم.

موسوی تاکید کرد: پس از حذف تخصیص ارز دولتی به شرکت‌های هواپیمایی این شرکت‌ها در حال ضرر‌دهی هستند و نمی‌توانند نیاز‌های مالی خود را پاسخ‌ دهند.

رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور افزود: از زمانی که ایرلاین‌ها که هزینه‌های خود را که تماما به صورت ارزی پرداخت می‌شود، با ارز دولتی پرداخت می‌کنند در هر پرواز داخلی حداقل 10 میلیون ضرر به شرکت‌های هواپیمایی وارد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی هم‌چون گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهند تا بتوانند در مذاکرات خود با دولت و مجلس به نتیجه برسند.

پس از قطع تخصیص ارز دولتی به شرکت‌های هواپیمایی این شرکت‌ها برای تامین هزینه‌های خود درخواست آزاد‌سازی نرخ بلیت و افزایش صد‌درصدی آن را مطرح کردند. به‌طوری که کاپیتان حمیدرضا پهلوانی - رییس سازمان هواپیمایی کشور - کمتر از یک ماه پیش در جمع خبرنگاران از افزایش حداکثر 50 درصدی نرخ بلیت خبر داد. هرچند شرکت‌های هواپیمایی 50 درصد را کافی نمی‌دانند و معتقدند افزایش نرخ 50 درصدی نمی‌تواند به شرکت‌های هواپیمایی کمک کند، اما هنوز تایید تکلیف همین میزان نیز انجام نشده است.

هفته گذشته قرار بود شورای عالی هواپیمایی کشور در این باره تصمیم‌گیری کند که به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضاء جلسه تشکیل نشد، اما موسوی رییس هواپیمایی کشور به ایسنا گفت: در روزهای آینده این شورا تشکیل می‌شود.

یکی از مسوولان سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان هم به ایسنا گفته بود: درخواست افزایش 50 درصدی نرخ بلیت از سوی سازمان هواپیمایی کشور به عنوان متولی امر به ما اعلام شده است و پس از بررسی‌های لازم نتیجه‌گیری می‌کنیم اما هنوز تصمیمی بر این اساس گرفته نشده است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.