اوباما با وعده گفت‌و‌گوی بدون پیش‌شرط با ایران وارد کاخ سفید شد و با اعمال گسترده‌ترین تحریم‌های اقتصادی دوره نخست ریاست‌جمهوری خود را به پایان رساند.

به گزارش نامه، رییس‌جمهور آمریکا در پیام نوروزی سال 2009 اعلام کرد که خواهان همکاری با ایران براساس صداقت و احترام متقابل است البته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88در ایران، رویکرد دولت اوباما نیز تغییر کرد.
 
این در حالی است که لحن اوباما و مواضعش در قبال ایران پس از گذشت چهار سال تغییر کرد و وی با اتحاد کشورهای اروپایی و عربی شدیدترین تحریم های اقتصادی را علیه ایران اعمال کرده است.
 
آنچه از الگوی راهبردی اوباما در برخورد با ایران می‌توان به‌دست آورد، آن است که رئیس جمهور آمریکا تلاش دارد تا از قدرت نرم، الگوهایی بر مبنای چندجانبه گرایی و فرآیندها معطوف به دیپلماسی فشار علیه ایران استفاده نماید.
 
اوباما توانست با شکست نامزد جمهوری خواهان بار دیگر به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شودو برای چهار سال دیگر در کاخ سفید بماند.
 
 
اظهارنظرها باراک اوباما درباره ایران از سال 2008 تاکنون

زمان اظهاراتدر تبیلغات انتخابات آمریکا در سال 2008به دنبال مذاکره با ایران هستیم پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2008من درباره اینکه هیچ گزینه‌ای را درباره ایران از روی میز برنخواهم داشت بسیار شفاف بوده‌ام. من زمانی که امنیت آمریکا مطرح می‌شود گزینه‌ها را از روی میز بر نمی‌دارم در نخستین پیام نوروزی پس از پیروزی خواستار در پیش گرفتن یک دیپلماسی برای حل تمامی مشکلات فیمابین و برقراری روابط سازنده با ایران هستم در کنفرانس خبری در کاخ سفید انتظار دارم که "پیشرفت تدریجی " در روابط بین آمریکا و ایران حاصل شود.سخنرانی در دانشگاه هانکوک کره جنوبی جمهوری اسلامی ایران را متهم است در گذشته «مسیر انکار، نیرنگ و فریب» را در پیش گرفته است.ولی گفته هنوز زمان برای یافتن یک راهکار دیپلماتیک باقی است.سخنرانی در پارلمان ترکیه اکنون رهبران ایران باید انتخاب کنند که آیا می‌خواهند ساختن یک سلاح را بیازمایند یا ساختن آینده‌ای بهتر برای مردم خود را در گفت‌وگو با مجله اتلانتیک گزینه نظامی را رد نمی کنم، و بررسی این گزینه کاملاً جدی است و بلوف هم نمی زنم و فکر می کنم که دولت اسرائیل این گفته را درک می کند.در مصاحبه با نیویورک تایمز واشنگتن متعهد می‌شود حتی در صورت حمله بیولوژیکی به وی از سلاح هسته‌ای استفاده نکند، البته در این راهبرد جدید، در مقابل کشورهای منزوی همچون ایران و کره شمالی استثناهایی را قائل شده است و امنیت این کشورها را تضمین نمی‌کند در مصاحبه با خبرنگاران ایالات متحده می‌تواند بانک‌ها و دیگر موسسه‌های مالی را که از ایران نفت می‌خرند، تحریم کند بدون آنکه بازار جهانی نفت آسیب ببیند.سخنرانی در سازمان ملل ایران به نابودی اسراییل تهدید کرده و امنیت کشورهای خلیج فارس و ثبات اقتصاد جهانی را در معرض خطر قرار می دهد. این خطر آغاز مسابقه تسلیحاتی در منطقه و وارد شدن لطمه به قرارداد منع گسترش سلاح هسته ای را بوجود می آورد پس از چهار سال از زمان انتخاب اوباما شدیدترین تحریم‌های تاریخ را در مورد ایران اجرا می‌کنیم در میان طرفداران در میتینگ انتخاباتی اقداماتی که ایالات متحده در جلب حمایت جهانی برای تحریم ایران به عمل آورده نتیجه بخش بوده است.ژانویه 2012 در ضیافت شام زمانی که من به ریاست جمهوری رسیدم، ایران متحد و جامعه جهانی پراکنده بود، امروز ما شاهد جامعه بین المللی متحد هستیم که خطاب به حکومت ایران می گوید: باید روش خود را تغییر دهید آخرین مناظره سه گانه پیش از انتخابات 2012در صورت حمله ایران به اسرائیل، آمریکا در کنار اسرائیل خواهد ایستاد. اسرائیل یک دوست واقعی و بهترین متحد ما در منطقه است و همکاری‌های نظامی ما با اسرائیل در چهار سال گذشته بالاترین در طول تاریخ بوده است

رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.