عصر ايران؛ مهرداد خدير- معرفي دبير پيشين كميته ملي المپيك به عنوان وزير پيشنهادي ورزش و جوانان را بايد به فال نيك گرفت و رويكرد تازه رييس جمهور روحاني در اين زمينه را مي توان بي مجامله ستود و به دلايلي كه خواهد آمد پيش بيني راي آوري دكتر سيد نصرالله سجادي به عنوان وزير ورزش و جوانان دشوار نيست.
جنس سجادی در وهله اول فرهنگي- دانشگاهي  است و از اين رو به عنوان وزير ورزش و جوانان  هم نظر رييس جمهور را تامين مي كند كه از ابتدا به دنبال چهره اي بود كه صرفا ورزشي نباشد و هم دغدغه نمايندگان رفع مي شود كه معرفي مديري كاملا بيگانه با ساختار ورزش را مغاير با هدف اصلي از ادغام دو سازمان تربيت بدني و ملي جوانان مي دانستند و احتمالا بر اين اساس به دو گزينه قبلي راي اعتماد ندادند و اكنون با چهره متفاوتي رو به رويند.
  سجادي سال ها در كميته ملي المپيك مسووليت داشته و به اقتضاي دبيري با دستگاه هاي مختلف آشناست. از سوي ديگر به سبب فعاليت در وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه مي تواند بخش مغفول وزارت ورزش و جوانان در دولت احمدي نژاد را - كه همانا امور جوانان است - به صحنه بياورد.     مهم ترين ويژگي نصرالله سجادي اما باليدن در خانواده اي بسيار اصيل و مقيد است. سواي اين در همين زمان كوتاه فاصله معرفي او تا تحرير اين يادداشت براي اين كه اين نوشته يك جانبه و عاطفي نباشد نظر برخي از كارشناسان را جويا شدم. اينان ضمن تاييد سلامت اخلاقي و مالي و تاييد دانش فني و صبغه فرهنگي او تنها اين نقد را به او وارد مي دانند كه روحيه اي منعطف و سازگار دارد و گاه دچار رودربايستي مي شود و اين خصيصه را با الزامات وزارت و قاطعيتي كه انتظار مي رود منطبق نمي دانند.    حال آن كه اولا تعامل و انعطاف ، خاصه در حوزه هاي مرتبط با جوانان و نشاط اجتماعي  خصيصه اي منفي نيست و مي تواند با صفت اعتدال در دولت روحاني هم سو باشد. ثانيا نصر الله سجادي در مقام دبير يا معاون وزير يا سازمان آن گونه عمل مي كرده چون ضرورتي احساس نمي شده و طبعا در موضع وزير نياز به استمرار تمام وجوه آن روحيه وجود ندارد.   وزير ورزش جايگاهي متفاوت با دبير كميته ملي المپيك است و اين نكته اي نيست كه دكتر سجادي يا همان آقا نصرالله نداند و نگراني كساني كه بيم دارند برخي فرصت طلبان از حسن نيت او سوء استفاده كنند وارد نيست چرا كه كارنامه او در كميته المپيك و وزارت آموزش و پرورش نشان مي دهد به چنين افراي ميدان نمي داده است. 
  بار ديگر بايد يادآور شد كه وزارت ورزش متولي تربيت بدني به مفهوم اعم كلمه است و نقش حمايتي و سياست گذاري كلان دارد و رييس جمهور به درستي بر اين باور است كه كار را بايد به فدراسيون ها سپرد و مسووليت ورزش قهرماني نيز با كميته ملي المپيك است.    از اين رو حضور چهره اي با پيشينه مديريت در كميته ملي المپيك از يك سو به برون سپاري پاره اي امور ياري مي رساند و از جانب ديگر چون خود سررشته دارد امكان نظارت را فراهم مي سازد.

  نكته مهم ديگر در كارنامه مديريت نصرالله سجادي اين است كه به رغم همكاري با طيف هاي مختلف تكنوكرات بيگانه با سياست هم نيست كه كاري با خط و ربط ها نداشته باشد و تنها تخصص خود را به ميدان ببرد كما اين كه در دوران احمدي نژاد فاصله گرفت و دامن نيالود.

  راي اعتماد به سيد نصرالله سجادي هم به نفع جامعه ورزش است و هم نويد احياي سازمان ملي جوانان در يك ساختار تازه و در ذيل وزارت ورزش و جوانان را مي دهد. از اين رو مي توان اميد وار بود طلسم راي اعتماد به وزير پيشنهادي ورزش كه از بدو تولد دامان اين وزارتخانه را گرفت شكسته و پاشنه آشيل كابينه روحاني به نقطه قوت آن بدل شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.