خبرگزاری رویترز نوشته است وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا این هفته برای بررسی طرح پیشنهادی «کاترین اشتون» در مورد لغو برخی تحریم‌های ایران گرد هم می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا این هفته برای بررسی طرح پیشنهادی «کاترین اشتون» در مورد لغو برخی تحریم‌های ایران بر اساس توافق هسته‌ای موقت ژنو، گرد هم می آیند. اشتون نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و مذاکره‌کننده ارشد 1+5 در مذاکرات هسته‌ای است.

ایران و کشورهای 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) ماه گذشته بعد از مدت‌ها مذاکره به توافقی اولیه دست یافتند. این توافق اولیه که مدت زمان اجرای آن 6 ماه در نظر گرفته شده است، گستره برنامه هسته‌ای ایران و تحریم‌های ضدایرانی را در سطح فعلی نگه می‌دارد. ایران همچنین با توقف غنی‌سازی 20درصد در قبال لغو برخی تحریم‌ها در حوزه پتروشیمی، صنعت خودرو و فلزات گرانبها موافقت کرده است. طرفین در این 6 ماه باید برای دستیابی به توافقی دائمی تلاش کنند.

نمایندگان ایران و 1+5 هفته گذشته برای بررسی نحوه اجرای توافق ژنو در وین دیدار کردند. این دیدار به دلیل پیچیدگی موضوعات و بنا به گفته برخی منابع دیپلماتیک در اعتراض به اقدام آمریکا در وارد کردن نام‌ چندین شرکت جدید به لیست سیاه تحریم‌های ایران، نیمه‌کاره ماند.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا گفته است نمایندگان طرفین بار دیگر به زودی برای از سرگیری مباحث دیدار می‌کنند.

«کارل بیلد» وزیر خارجه سوئد هم کشورش از اعضای اتحادیه اروپا است، می‌گوید موارد پیش آمده در وین موضوع مهمی نیست و مانعی برای لغو برخی تحریم‌های ایران در ماه آینده میلادی وجود ندارد. وی همچنین بر اهمیت پایبندی اتحادیه اروپا و آمریکا به تعهدات خود بر اساس توافق ژنو، تأکید کرده است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.