تاريخ : | | نویسنده : 24paypal
رئیس اتحادیه گل و گیاه استان تهران دلیل بالا بودن قیمت گل در بازار را کاهش عرضه و نیز تقاضای بیشتر به دلیل افزایش تقاضای بازار عنوان کرد.
 
غلامحسین سلطان‌محمدی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به دلیل بالا رفتن قیمت گل، اظهار داشت:‌افزایش قیمت گل به دو دلیل سرمای هفته اخیر که ۲۰ درصد گل‌های گلخانه‌ها را از بین برد و دیگر افزایش تقاضای مردم برای خرید گل هدیه است. رئیس اتحادیه گل و گیاه استان تهران افزود:‌ با سرمای بی‌سابقه‌ای که هفته اخیر به کشور آمد، گلخانه‌داران نتوانستند دمای موردنیاز گلخانه‌ها را تنظیم کنند، از سوی دیگر گلخانه‌های استان‌های گیلان و مازندران نیز از بین رفت.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی، اعلام کرده است: میزان خسارت وارده به کشاورزان استان‌های گیلان و مازندران ۲۰۰ میلیارد تومان است. یک گل‌فروش منطقه حکیمیه گفت: قیمت رز هلندی شاخه‌ای ۴ هزار تومان بود، به شاخه‌ای ۷ هزار تومان رسیده است، گلایل از شاخه‌ای ۸۰۰ تومان به ۱۱۰۰ تومان، زنبق از شاخه‌ای ۸۰۰ تومان به ۱۴۰۰ تومان،‌ژربلا از ۴۰۰ به هزار تومان،‌میخک از ۱۵۰۰ به ۴ هزار و آنتریا از ۳ هزار تومان به ۵ هزار تومان، رز ایرانی از شاخه‌ای هزار به ۳ هزار تومان رسیده و و رز قرمز نیز روزانه تغییر می‌کند.
 
سلطان‌ محمدی گفت: اکنون گل از گلخانه‌های استان‌های جنوبی که نیاز به سوخت کمتری دارند و دمای گلخانه‌ها راحت‌تر قابل تنظیم است، تأمین می‌شود. وی ادامه داد: در منطقه پاکدشت که بزرگترین گلخانه‌های کشور در این منطقه قرار دارد تولیدکنندگان در گلخانه‌ها با افت فشار گاز مواجه هستند.
 
رئیس اتحادیه گل و گیاه استان تهران افزود: تقاضای گل نیز زیاد شده است و به همین دلیل عرضه و تقاضا تناسبی ندارند. به گفته سلطان‌محمدی، تولید گل در کشور کافی نیست و قیمت تمام شده آن نیز بالاتر است و به همین دلیل تولیدکنندگان توان رقابت در بازارهای صادراتی را ندارند.
 
وی گفت: اگرچه سالانه ۱۵۰ میلیون دلار صادرات گل انجام می‌شود، اما ۲۰ برابر این میزان وارد می‌شود. به گفته سلطان‌محمدی بازار گل ایران در ۶ ماهه دوم سال به ویژه ماه‌های آذر، دی و بهمن به دلیل برودت هوا با کاهش عرضه مواجه است.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.