من را با کسانی که فقط به دنبال منافع خودشانند مقایسه نکنید

کی‌روش: کریمی در تیم ملی بازیکن- مربی است/اکثر تیم‌ها با ما همکاری نمی‌کنند

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: علی کریمی در تیم ملی نقش یک مربی- بازیکن را دارد.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش پیش از آغاز تمرین امروز صبح تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره اردوی آماده سازی تیم ملی گفت: همان طور که می دانید از دو روز پیش وارد اردو شدیم و برای بازی با تاجیکستان آماده شویم. پس از این بازی تعداد بازیکنان را به 24 یا 23 نفر کاهش می‌دهیم تا تمرین‌های مخصوص مان را برای بازی با ازبکستان انجام دهیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا تاجیکستان را حریف قدرتمندی برای ایران می‌داند یا خیر؟ گفت: من نمی‌خواهم به این مساله فکر کنم، چون انتخاب تاجیکستان به خاطر قدرت این تیم نبوده است، بلکه به این خاطر بود که برای آماده سازی ما مفید باشد. سوال این است که پیش از بازی با ازبکستان با چه تیمی باید بازی کنیم، آیا با برزیل و آرژانتین بازی کنیم یا تیمی مثل تاجیکستان. مساله دیگر این است که باید از تیم‌هایی که حاضرند با ما همکاری کنند، تشکر کنیم. واقعیت این است که اکثر تیم‌ها حاضر نیستند با ما همکاری کنند و دلیلش هم این است که مبالغ هنگفتی را طلب می‌کنند. در درجه دوم باید با تیم‌های بازی کنیم که به روند آماده سازی ما کمک کنند نه این که صرفا شبیه حریفان ما باشند بنابراین از بازی دوستانه با تاجیکستان رضایت داریم.

در ادامه خبرنگاری به کی‌روش گفت با دیدن بازیکنانی همچون دهنوی، مکانی و عباس فرد در تمرین تیم ملی متوجه می شویم که شما نگاه ویژه‌ای به لیگ برتر داشته اید، پس چرا بازیکنی مثل علی کریمی را دعوت کردید که دو ماه است که در تیمش بازی نکرده است؟ کی‌روش در پاسخ گفت: پاسخ این سوال بسیار ساده است. ما در لیگ مان افراد زیادی نداریم که دانش و تجربه بین‌المللی کریمی را داشته باشد. وقتی می‌توانیم در تیم ملی از حضور بازیکنانی با تجربه و با دانشی مثل کریمی که سال‌ها در اروپا بازی کرده و 120 بازی تیم ملی دارد استفاده کنیم، بهره نبردن از چنین کسی توجیه منطقی ندارد. ما تیم جوانی داریم که حضور کریمی در آن می‌تواند در قالب یک مربی -بازیکن کمک زیادی باشد. او می‌تواند به بازیکنان تیم تجربه و دانشش را انتقال دهد و مهم است از چنین کسی در تیم استفاده کنیم.

در ادامه همان خبرنگار از کی‌روش پرسید‌ آیا دعوت از کریمی به خاطر اختلاف وی با مانوئل ژوزه، سرمربی تیم پرسپولیس نبوده است که سرمربی تیم ملی در پاسخ گفت: کریمی می‌تواند در تیم نقش‌های مثمر ثمری ایفا کند و به سایرین نیز در تمرین و بازی بهتر کمک کند. اصلا نمی‌خواهم راجع به مساله‌ای مثل اختلاف با ژوزه صحبت کنم، چنین مساله‌ای قابل صحبت نیست. به هیچ وجه قابل باور نیست که سرمربی تیم ملی منافع شخصی‌اش را در اولویت قرار دهد. من آمده‌ام که از منافع تیم ملی ایران دفاع کنم پس خواهش می‌کنم من را به با کسانی که فقط به فکر منافع خودشان هستند مقایسه نکنید و اگر سوال دیگری درباره تیم ملی دارید بپرسید.

در ادامه خبرنگاری از کی‌روش درباره دعوت نشدن هادی عقیلی پرسید که وی گفت: همان طور که می‌دانید هادی از یک مصدومیت رنج می‌برد و به تازگی بهبود پیدا کرده است. ضمن این که از عملکرد بازیکنانمان در بازی با کره رضایت داشتیم. بنابراین دو یا سه هفته‌ دیگر به عقیلی فرصت می‌دهیم که به شرایط ایده‌آل باز گردد. او بازیکن مهمی برای تیم ملی است و مطمئنا جزو گروهی خواهد بود که معتقدیم می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

در ادامه خبرنگار دیگری از کی‌روش پرسید به دلیل غیبت عقیلی آیا نگران نبود مدافع سرزن برابر ازبکستان نیستید؟ که سرمربی تیم ملی پاسخ داد: هم اکنون در تیم ما کسانی مثل جلال حسینی، نصرتی و نکونام سرزن‌های بسیار خوبی هستند.

همان خبرنگار در ادامه گفت مدافعان تیم ملی برابر کره در زدن سر مشکل داشتند، کی‌روش در واکنش به این صحبت گفت: در برابر کره حتی اگر برزیل و آرژانتین باشید مشکل خواهید داشت، چون بازیکنان این تیم در طول بازی با آرنج خود ضربات خطرناکی به بازیکنان ما وارد می‌کردند./ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.