اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

آخرین پیام اوباما به ایران چه خواهد بود؟

"دنیس راس" مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا گفت: اوباما پس از ادای سوگند در ابتدای دوره جدید ریاست جمهوری اش در ماه جاری به ایرانی ها خواهد گفت که در مقابل دو گزینه قرار دارند: حمله نظامی به تاسیسات هسته ای شان یا دست برداشتن از ساخت بمب اتمی.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الوطن کویت، راس یک سال پیش از سمت مشاور رئیس جمهور آمریکا کناره گیری کرد. او قبل از این سمت های مشاور ویژه هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خلیج فارس و کشورهای جنوب غرب آسیا" و "دستیار ویژه اوباما و مدیر ارشد منطقه مرکزی (شامل خاورمیانه، خلیج فارس، افغانستان، پاکستان و جنوب آسیا) در شورای امنیت ملی" را برعهده داشت.

او همچنین پیش بینی کرده است به دلیل تاثیرات بالای اقتصادی و اجتماعی تحریم ها علیه تهران، مقامات ارشد ایرانی و تصمیم گیران اصلی موضوع هسته ای در نهایت مجبور به عقب نشینی و امتیاز دهی خواهند شد.

راس به نقل از اوباما هم گفته است: اگر هم اکنون و در زمان مناسب علیه برنامه هسته ای ایران کاری نکنیم در آینده قادر نخواهیم بود برای توقف برنامه اتمی ایران دست به اقدامی بزنیم.

به گفته مشاور سابق اوباما، سال جاری میلادی به سه دلیل برای برنامه اتمی ایران سالی متفاوت خواهد بود. این دلایل عبارتند از: دست یابی ایران به توانمندی حساس هسته ای، عزم اوباما برای منع ایران از کسب بمب اتمی و شرایط سیاسی اجتماعی ایران که می تواند مقامات عالی این کشور را به تغییر روش خود وادار کند.

وی افزود: اگر در پایان 2013، در ارتباط با برنامه اتمی ایران، تغییری حاصل نشود در این صورت این احتمال قوی وجود دارد که اسرائیلی ها به سرعت علیه برنامه اتمی ایران اقدام خواهند کرد و آمریکا را در برابر یک واقعیت قرار خواهند داد.

به گفته این دیپلمات ارشد آمریکایی، اوباما آخرین فرصت و پیشنهاد خود را به ایران ارائه خواهد کرد. این پیشنهاد این است که تهران می تواند برنامه غیرنظامی هسته ای را در چارچوب بسیار محدود دنبال کند. اوباما قصد دارد به ایران و جهان نشان دهد که بیش از توان خود برای این مسئله تلاش کرده است./عصرایران

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.