تعلیق غنی‌سازی اورانیوم ,مذاکرات ایران با 1+5

ظریف در کمیسیون امنیت ملی:من و روحانی خلاف نظر رهبری عمل نکرده و نمی‌کنیم/ توافق راجع به تعلیق غنی‌سازی کذب محض است

وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد درباره تماس تلفنی رئیس جمهور کشورمان با اوباما، گفت: من و آقای دکتر روحانی مخالف نظر مقام معظم رهبری عمل نکرده و نمی‌کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کریمی قدوسی نماینده مشهد در جلسه امروز این کمیسیون در سوالی از وزیر امور خارجه کشورمان، پرسید: که « مواضع غیرقابل قبول آقای ظریف در موضوع هولوکاست بر چه مبنایی صورت گرفته است؟» که آقای ظریف پاسخ داد بنده اعتقاد دارم باید این سوال را مطرح کنیم که اگر عده‌یی در جنگ جهانی دوم کشته شدند مردم مظلوم فلسطین و مسلمانان چرا باید هزینه آن را بپردازند و چرا فلسطینی‌های مسلمان باید آواره و کشته شوند در حالی که جنایات مذکور در اروپا و به دست خود اروپایی‌ها رخ داده است.

نقوی حسینی ادامه داد:‌ سوال دیگر کریمی قدوسی از آقای ظریف این بود که چرا وی رئیس‌جمهور را تشویق و ترغیب کرده که با اوباما تماس تلفنی داشته باشد و پاسخ تلفن اوباما را بدهد؟ که آقای ظریف در پاسخ گفت من و آقای دکتر روحانی خلاف نظر مقام معظم رهبری عمل نکرده و نمی‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سوال دیگر کریمی قدوسی از وزیر خارجه در مورد نظر وی درباره تعلیق غنی‌سازی در مذاکرات با 1+5 اظهار کرد: وزیر خارجه در پاسخ به این سوال گفت که به هیچ وجه راجع به تعلیق غنی سازی توافق نکردیم و این کذب محض است.

وی با بیان این که کریمی قدوسی از پاسخ‌های وزیر امور خارجه قانع نشد، اضافه کرد: عباس مقتدایی نماینده اصفهان هم از وزیر خارجه سوال کرد که نگاه شما به منافع ملی کشور دولت – ملت است یا بر حسب تعریف جدید از منافع ملی است؟ که آقای ظریف گفت بنده در کتاب خودم گفته‌ام که نگاه این جانب مبتنی بر منافع ملی و مبتنی بر منابع قدرت در شرایط کنونی جهان است و بر همین اساس حرکت می‌کنیم.

نقوی حسینی با اشاره به سوال شهریاری نماینده زاهدان از وزیر خارجه درباره «علت مواضع انفعالی وزارت خارجه در سیاست خارجی در قبال کشورهای همسایه شرقی از جمله پاکستان»‌ تصریح کرد: آقای شهریاری این سوال را مطرح کردند که چرا اشرار به راحتی از پاکستان به داخل ایران می‌آیند، عملیات می‌کنند و بر می‌گردند؟ چه کسی پاسخگوست و چرا در حالی که اشرار از طرف کشورهای مذکور حمایت می‌شوند ولی برخوردی صورت نمی‌گیرد؟

به گفته نقوی حسینی، ظریف در توضیح خود گفت که در وزارت خارجه در حوزه کاری خود در مسیر دیپلماسی اقدامات قاطع و محکمی انجام داده و با هیچ کشوری تعارف ندارد و وزارت خارجه در مقابله با افراطی‌گری در منطقه کوتاه نخواهد آمد، البته اقدامات عملیاتی در حوزه اختیارات دستگاه‌های دیگر است.

وی در این باره گفت که شهریاری از توضیحات وزیر خارجه قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بخش دیگری از جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد:‌ آقای بروجردی رئیس کمیسیون در ابتدای جلسه با اشاره به روز مبارزه با استکبار جهانی و گرامیداشت این روز عزتمند برای ملت ایران و همچنین سالگرد تبعید حضرت امام (ره) به علت اعتراض ایشان به لایحه کاپیتولاسیون و روز دانش‌آموز بیانات امروز مقام معظم رهبری را راهگشای ملت ایران دانست.

به گفته وی در جلسه امروز، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از آحاد مردم به ویژه دانشجویان، دانش‌آموزان، فرهنگیان و اساتید فرهیخته دعوت کرد که با همه توان در مراسم حماسی مبارزه با استکبار جهانی حضور پیدا کنند.

نقوی حسینی در پایان اضافه کرد :‌که کمیته‌های سیاست خارجی و بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز عصر امروز (یکشنبه) تشکیل جلسه دادند.

/ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.