اوباما برای ایران نمایش - پلیس خوب ، پلیس بد- را اجرا کند

 

پیشنهاد خانم رئیس به پرزیدنت:

اوباما برای ایران نمایش - پلیس خوب ، پلیس بد- را اجرا کند

مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوریخواهان می تواند به سخت تر شدن سیاست خارجی اوباما در قبال کشورهای متخاصم همچون ایران کمک کند.

خانم " النا رز له تینن " که احتمالا رئیس جدید کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواهد شد ، از سخت تر شدن رویکرد سیاست خارجی آمریکا نسبت به ایران سخن گفت.

به گزارش عصر ایران این نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با رویترز با اشاره به اینکه رویکرد سخت تر کنگره در قبال ایران به سیاست خارجی دولت اوباما در قبال این کشور کمک می کند ، افزود: " مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوریخواهان می تواند به سخت تر شدن سیاست خارجی اوباما در قبال کشورهای متخاصم همچون ایران کمک کند".

وی افزود: " من فکرمی کنم اکثریت اعضای کمتیه روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا قادر خواهند بود به اوباما کمک کنند تا رویکرد سخت تری در قبال کشورها داشته باشد".

رییس احتمالی کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود : " من فکر می کنم این موضوع دست رییس جمهوری را در سیاست خارجی تقویت  می کند ".

این نماینده مجلس نمایندگان آمریکا که رویکردی بسیار تهاجمی نسبت به کشورهایی چون ایران ، کوبا ، کره شمالی و ونزوئلا دارد و از این کشورها با عنوان " کشورهای یاغی " یاد می کند ، در ادامه خاطر نشان کرد که اوباما حتی می تواند با استفاده از ابزار کنگره در قبال کشورهایی چون ایران بازی " پلیس خوب ، پلیس بد " را به اجرا بگذارد.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و گروه 5+1 در قبال بحث هسته ای و رویکرد دیپلماتیک دولت اوباما در قبال برنامه هسته ای ایران ، افزود : " اگر کشوری که ما در حال مذاکره دیپلماتیک با آن هستیم این احساس را داشته باشد که می تواند ما را سر کار بگذارد و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ، من فکر می کنم که این کار به ضرر ایالات متحده خواهد بود ".

وی افزود : " اگر ما از خودمان ( در برابر ایران) ضعف نشان دهیم و راه حل مشخصی نیز برای بحران اتمی ایران نداشته باشیم ، آن وقت سرعت حرکت سانتریفیوژهای تاسیسات غنی سازی ایران با سرعت بیشتر از گذشته خواهد چرخید ".

وی درباره چین نیز خاطرنشان کرد که از نظر او اعضای جدید کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به طور جدی نگران نقض حقوق بشر در این کشور هستند .

وی با این حال افزود که هنوز ترکیب نهایی کمیته روابط خارجی به طور کامل مشخص نشده و تا پایان ثبت نام اعضای جدید مجلس در این کمیته در اوایل دسامبر و مشخص شدن ترکیب نهایی آن می توان درباره ترکیب جمهوریخواه یا جمهوریخواه – لیبرال این کمیته اظهار نظر کرد.

کلینتون : ترکیه و برزیل در گفتگوها جایی ندارند

همزمان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته حضور ترکیه و برزیل در گفتگوهای آینده ایران و 5+1 را رد کرد.

به گزارش بی بی سی ،   کلینتون با رد حضور ترکیه و برزیل در مذاکره اتمی با ایران، تاکید کرد که روند گفتگوها با جمهوری اسلامی باید در چهارچوب گروه 1+5 از سرگرفته شود.

کلینتون که  روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در واشنگتن سخن می گفت ، در پاسخ به این سوال که درباره آغاز مجدد مذاکرات در ترکیه و حضور ترکیه یا برزیل در آن چه نظری دارد ؟ تاکید کرد که در اولین نشست فقط نمایندگان گروه 1+5 باید با فرستاده ایران مذاکره کنند.

کلینتون در عین حال خاطر نشان کرد که "کاترین اشتون " مسئول ارشد سیاست خارجی و امنیتی  اتحادیه اروپا از طرف گروه 1+5 زمان و مکان اولین نشست را تعیین می کند.

وزارت امور خارجه ایران  اعلام کرده است که تهران  مایل به انجام این مذاکرات در ترکیه است.

کلینتون بدون اظهار نظر صریح درباره میزبانی ترکیه گفت: "درباره مکان مذاکره صحبت شده است و کاترین اشتون درباره زمان و مکان آن به ایران پاسخ خواهد داد...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.