اتهام به رحيمي يك حركت سياسي همراه با بي تقوايي است

 

رييس جمهور در حاشيه جلسه هيأت دولت:

اتهام به رحيمي يك حركت سياسي همراه با بي تقوايي است

رييس جمهوري به اتهامات نسبت داده شده به محمد رضا رحيمي واكنش نشان داد و گفت :‌به طور طبيعي كسي كه اتهام مي زند بايد دليل و مدركي داشته باشد و اين مسئله را يك حركت سياسي همراه با بي تقوايي مي دانم.

گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني آقاي 'محمود احمدي نژاد' در حاشيه جلسه هيأت دولت درجمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره پاسخ دولت به اتهاماتي كه اخيراً به آقاي رحيمي، معاون اول رييس جمهور صورت گرفته است،اظهار داشت :‌ آقاي رحيمي از برادران بسيار خوب، پاك و مؤمن دولت هستند و شبانه‌روز در خدمت مردم بوده و زندگي‌شان بسيار پاك و انقلابي است اما نمي‌دانم، چرا عده‌اي اصرار دارند برخلاف قانون عمل كنند. اينكه در يك برنامه زنده تلويزيوني، فردي كه خودش متخلف است نسبت به كسي كه حضور ندارد، تهمت و افترا بزند ،صحيح نيست.

رييس‌جمهور همچنين از اقدام صدا و سيما در اين خصوص انتقاد و خاطرنشان كرد: بعضي از بخش‌هاي صدا و سيما و بعضي از معاونت ها بايد دقت و مراقبت بيشتري انجام داده و عملكرد خود را اصلاح و جبران كنند، اينكه كساني با حضور در برنامه‌ زنده تلويزيوني بدون هيچ سند و دليلي به معاون اول رييس‌جمهور تهمت بزند، صحيح نيست و خلاف قوانين كشور است . البته آقاي رحيمي شكايت كرده اند كه اميدواريم به اين شكايت‌ها رسيدگي شود.

دكتر احمدي‌نژاد تصريح كرد: دولت اين‌گونه فضاهاي غيراخلاقي را به ضرر كشور مي‌داند و معتقديم در كشور قانون حاكم است و به جرايم رسيدگي خواهد شد اما اينكه بدون هيچ سند و دليلي يك عده‌اي تصميم سياسي بگيرند كه دولت را متهم كنند، كار بسيار زشتي است.

دكتر احمدي‌نژاد گفت: اميدوارم بداخلاقي ها به بطور كامل در كشور خاتمه پيدا كند البته ملت ايران ملت با اخلاق و جزء بهترين ملت‌هاي تاريخ است.

مجمع جايي براي تغيير قانون اساسي راتغيير دهد

تهران-رييس جمهور تاكيد كرد كه فكر مي كنم مجمع تشخيص مصلحت نظام جايي نيست كه بخواهد دائما قانون اساسي را تغيير دهد چرا كه در چنين صورتي نياز به قانون اساسي نخواهيم داشت.

در پاسخ به سؤالي درباره روند اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها گفت: همكاري و همدلي مردم و لطف و عنايت خداي متعال و هدايت‌هاي حضرت ولي عصر(ع) حركت هدفمند كردن يارانه ها را در مسير بسيار روشن، رو به رشد و مستحكم قرار داده است.

رييس جمهور خاطرنشان كرد: دولت تقريبا روزانه وضعيت تمام نقاط كشور را نسبت به چگونگي اجراي هدفمندي يارانه ها پايش و بررسي كرده و تصميمات لازم را در جهت اجراي دقيق و بدون نقص آن اتخاذ مي كند.

احمدي نژاد اظهار داشت: همه مردم با نگاهي مثبت، سازنده و آگاهانه با قانون هدفمند كردن يارانه ها همراهي كرده و بواسطه همكاري و همدلي آنان،اجراي اين قانون از نقطه اوج خود عبور كرده و هر چه جلوتر مي‌رويم شرايط بهتر و بهتر از اين هم خواهد شد.

رييس جمهور خاطر نشان كرد: عده‌اي كه ملت ايران و فرهنگ ايران زمين را نمي‌شناختند چنين خيال مي‌كردند كه با شروع اجراي اين قانون، فشار زيادي بر اقتصاد كشور و مردم وارد خواهد شد، اما برخلاف تصور آنها امروز با همراهي مردم اين فشار به حداقل ممكن رسيده و اگر بعضاً مشكلي هم باشد همكاران من به طور شبانه‌ روزي آماده هستند كه با تدبير اين مشكلات را در اسرع وقت برطرف كنند.

احمدي نژاد با قدرداني از همراهي مردم با دولت در اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها اظهار داشت: همدلي و همراهي ملت بزرگ ايران و آگاهي آنان در اين موضوع، تراز اقتدار ملي ايران را ارتقاء داد و اين هم در داخل كشور در پيشبرد اهداف و برنامه‌هاي سازندگي و هم در عرصه بين‌المللي آثار بسيار مثبت خود را خواهد داشت.

رييس جمهور در پاسخ به سؤال ديگري درباره مصوبات اخير مجلس شوراي اسلامي درباره تشكيل وزارت جوانان و ورزش و نحوه تعيين رييس كل بانك مركزي در قالب لايحه برنامه پنجم توسعه از زحمات نمايندگان مجلس در تصويب قانون برنامه پنجم و تعامل و همراهي مثبت آنان با دولت قدرداني كرد و گفت: بعضي از مواردي كه مجلس محترم تصويب كرده، راه را براي سياستگذاري و برنامه‌ريزي دولت مسدود مي‌كند.

**اينكه بانك مركزي دستخوش دخالت ساير قوا شود حتماً روند امور با مشكل مواجه مي‌شود

احمدي نژاد با تأكيد بر اينكه بانك مركزي، تحت نظر قوه مجريه قرار دارد، گفت: اينكه با قانون عادي اختيارات قوه مجريه و رييس جمهور را كاهش داده و از طريق مجمع تشخيص مصلحت در واقع قانون اساسي تغيير يابد، مسير درستي نيست و خلاف قانون اساسي است، ضمن اينكه آثار اجرايي آن هم منفي خواهد بود.

وي تصريح كرد: رييس جمهور از مردم رأي گرفته كه برنامه‌هاي اقتصادي را اجرا كند و يكي از ابزار تنظيم بازار و اقتصاد كشور بانك مركزي است اينكه بانك مركزي دستخوش دخالت ساير قوا شود حتماً روند امور با مشكل مواجه مي‌شود ضمن اينكه اصرار بر كار خلاف قانون اساسي و تغيير قانون اساسي و ارجاع آن به مجمع تشخيص مصلحت نظام صحيح نيست.

وي گفت: فكر مي كنم مجمع تشخيص مصلحت نظام جايي نيست كه بخواهد دائما قانون اساسي را تغيير دهد چرا كه در چنين صورتي نياز به قانون اساسي نخواهيم داشت.

احمدي نژاد تصريح كرد: قانون اساسي پايه و اساس كشور است و نبايد به راحتي تغيير كند ضمن اينكه اين به نظرم محكم نيست اشتباهي شده و بايد در مجمع تشخيص مصلحت نظام و هم مجلس محترم آن را اصلاح كنند.

**وزارتخانه شدن بخش ورزش حتما به ضرر ورزش است

رييس جمهور درباره مصوبه مجلس شوراي اسلامي مبني بر تشكيل وزارت ورزش و جوانان نيز گفت: در اين موضوع به نظر مي رسد تصميم گيري يك مقدار عجولانه بوده است، گرچه نيت نمايندگان خير بوده و اكثريت آنها بدنبال ارتقاء ورزش كشور هستند اما بايد توجه داشت كه ورزش يك امر مردمي است و معاونت رييس جمهور و سازمان تربيت بدني نقش پشتيباني و هدايت‌كننده ورزش را برعهده دارد و در اين زمينه مجري نيست. فدراسيون‌ها، هيات‌ها منتخب مردم و از بدنه ورزشكاران و ورزش‌دوستان بيرون مي‌آيند و قوه مجريه دخالتي در آن ندارد.

رييس جمهور خاطر نشان كرد: وزارتخانه شدن بخش ورزش در حقيقت بستن دست مديران ورزش است و حتما به ضرر ورزش است اكثريت كشورهاي جهان ورزش را به صورت معاون رييس جمهور يا وزير مشاور اداره مي‌كنند. اگر ورزش در چارچوب قواعد و در دستگاه‌هاي دولتي گنجانده شود حتماً ورزش كشور آسيب خواهد ديد ازاين‌رو از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي خواهش دارم كه اين را اصلاح كنند، چرا كه حتماً به ضرر ورزش و كشور است ضمن اينكه در قانون برنامه، دولت موظف شده كه چهار وزارتخانه را كاهش دهد .

وي با تاكيد بر اينكه دو سازمان تربيت بدني و ملي جوانان با يكديگر همخواني ندارند، افزود: سازمان ملي جوانان سياستگذار در مسايل اجتماعي جوانان است و اصلاً وارد حيطه ورزش نمي‌شود و ساختار سازمان ورزش هم به گونه‌اي است كه مطلقاً نمي‌تواند وارد حيطه اجتماعي شود به نظر مي‌رسد اين مصوبه يك مقدار با عجله صورت گرفته گرچه نيت خيلي از نمايندگان مجلس خير بود و مي‌خواستند كار خيري انجام دهند اما به عنوان خدمتگزار مردم و كارشناس مديريت كشور اعلام مي‌كنم كه اين حتما به ضرر ورزش خواهد بود...../تحلیل:ایرنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.