فرمانده نيروي هوايي سپاه تاكيد كرد: امروز داراي قدرت موشكي ايران پايه هستيم كه مي‌تواند با مقياس نامحدود مواضع دشمن را مورد هدف قرار ‌دهد.
  
 
 سردار حسين سلامي عضو هيات علمي دانشگاه عالي دفاع مقدس امروز پنجشنبه در جلسه‌اي با حضور رئيس، اساتيد و دانشجويان دانشكده دفاع ملي سوريه برگزار شد، در سخنراني خود با عنوان تاثيرات ژئوپولتيك و ژئواستراتژيك ايران در منطقه و جهان تصريح كرد: ژئوپولتيك بدون پشتوانه اراده عميق ملي نمي‌تواند تاثيرات تعيين كننده‌اي داشته باشد و حركت دادن وضعيت مورد اهميت است. ايران جزئي از خاورميانه، جهان اسلام و دنياي امروز است و بدون بررسي منطقه تحليل ژئوپولتيك ايران ناقص است.

سلامي منطقه خاورميانه را محل تلاقي كشورهاي قدرتمند طي 30 سال گذشته برشمرد و خاطرنشان كرد: تقريباً تمام جنگ‌هاي منطقه‌اي با مقياس‌هاي جهاني در خاورميانه است و بيشترين نفوذ قدرت‌هاي فرامنطقه‌اي در اينجا شكل گرفته، بنابراين همواره به عنوان قلب جهان از آن ياد شده است.

وي با بيان اين كه امروز خاورميانه محل شكل‌گيري پديده‌اي اثرگذار به نام دنياي اسلام است، گفت: در پديده جهاني سازي كه مترادف با غربي سازي است، امروز مفهوم برخورد بين تمدن‌ها نشان مي‌هد كه دنياي جديدي پس از فروپاشي شوروي در حال شكل‌گيري است به نام دنياي اسلام كه مركز پيدايش آن خاورميانه است.

سلامي با اشاره به اينكه آمريكا و غرب، كشورهاي مسلمان را به عنوان يك كل نگاه نكرده و آنها را جداگانه بررسي مي‌كنند، اظهار داشت: تمام تقسيم‌بندي‌هاي قومي، گرايشات سياسي، اجتماعي، اقليم‌هاي جغرافيايي و توزيع ثروت و قدرت را در مقايس‌هاي بالا بررسي مي‌كنند و تمركز آنان بر ايجاد تحول در خاورميانه است.

فرمانده نيروي هوايي سپاه ايجاد خاورميانه بزرگ و جديد را نقطه كانوني استراتژيك آمريكا عنوان كرد و افزود: اين منطقه محل منازعات و تلاقي‌ها در دنياي امروز است، چرا كه بيش از 60 درصد منابع نفت دنيا در خاورميانه است و مي‌تواند تمامي دنيا را در زمستان منجمد كند.

سلامي با تاكيد بر اينكه ايران در همه سيستم‌هاي امنيتي منطقه تاثير بسزايي دارد، گفت: رئيس جمهور آمريكا، ايران را خطرناك‌ترين تهديد و در تلاقي چهار راه به هم پيوستن تكنولوژي و اسلام مي‌داند كه اين خود نشان از اهميت و نفوذ ايران در خاورميانه است.

عضو هيات علمي دانشگاه عالي دفاع ملي تصريح كرد: غرب و آمريكا ترفند بازي بي‌پايان در بحران‌ها و سيستم‌هاي امنيتي را در خاورميانه به كار مي‌گيرند؛ اما ايران مي‌تواند در زماني كه اراده كند بر 50 درصد انرژي جهان اثير بگذارد، چرا كه تسلط لحظه به لحظه بر مسايل دارد. البته اين تسلط ذاتي است و سلب شدني نيست، پس اين تاثير فوق العاده ژئواستراتژيك است.

سلامي تاكيد كرد: ايران مي‌تواند با تاثير بر تجارت جهاني، بي‌تعادلي بازگشت ناپذيري را در سيستم جهاني ايجاد كند و اين قدرت بزرگ فراتر از تحمل قدرت‌هاي امروز دنيا است؛ چرا كه نمي‌توانند شوك‌هاي اقتصادي سنگيني را تحمل كنند.
وي اظهار داشت: تنگه هرمز به عنوان گلوگاه انتقال انرژي دنيا، در تسلط ايران است بر اين اساس اگر كشوري قادر به برهم زدن برنامه‌هاي آنان باشد، نشان مي دهد كه بر مبادرات جهاني تسلط كامل دارد.

فرمانده نيروي هوايي سپاه گفت: تاثيرات طبيعي، فرهنگي و اعتقادي انقلاب ايران توانست انجماد، سردي و سكون قبل از انقلاب در برخورد با صهيونيست را به فضاي فعال افتخار آميز و پيروزي آفرين تبديل كند.

سلامي با اشاره به پيروزي حزب الله لبنان با مقاومت 33 روزه در برابر ژريم صهيونيستي گفت: شكست‌ناپذيري اين رژيم به افسانه تبديل شد و شكستن اعتماد به نفس آنان بزرگترين پيروزي حزب الله بود.

وي ادامه داد: آمريكا مي‌داند بدون خاورميانه و دنياي اسلام نمي‌تواند نظم‌ نوين در نظر خود را پياده كند و بدون اين دو قدرت، جهاني شدن ممكن نيست، آنان همه انرژي خود را براي اعمال سياسي در منطقه گذاشته‌اند اما در حل بحران‌هاي منطقه عاجز مانده‌اند.

فرمانده نيروي هوايي سپاه خاطر نشان كرد: آنان در عراق هر چه بيشتر دست و پا مي‌زنند بيشتر فرو مي‌روند. با بحران افزايش بودجه نظامي مواجه شده و اين يعني بايستي از خدمات دهي به بخش داخلي به نفع مديريت خارجي كاهش دهند. جامعه داخلي نيز تحمل اين را نداشت و در نتيجه اين امر به ايجاد تحول سياسي در درون آمريكا منجر شد و دمكرات‌ها از آنان سبقت گرفتند.
سلامي افزود: ما شانه به شانه غرب در بحران‌هاي منطقه حركت مي‌كنيم و هر چند حضور فيزيكي نداريم به ثبات و امنيت عراق مي‌انديشيم، چرا كه امنيت عراق مديون بازي امنيت‌خواهي ما است و همه ناامني ها سرچشمه از حضور آمريكا دارد.

عضو هيات علمي دانشگاه عالي دفاع ملي گفت: در شرق تمدن و دين باعث عمق استراتژيك ايران شده و بنابراين در هند و پاكستان و افغانستان نيز تاثيرگذار هستيم و با ارتباط با آنها قدرت نفوذ منطقه‌اي عميق يافته‌ايم. اقتصاد تركيه به ميزان بسيار زيادي وابسته به ايران است و در درياي خزر نيز بازيگري فعال هستيم.

وي خاطرنشان كرد: امروز داراي قدرت موشكي ايران پايه هستيم كه مي‌تواند با مقياس نامحدود مواضع دشمن را مورد هدف قرار دهد و دامنه توانمندي‌هاي ما در صنايع دفاعي امروز ملي شده است.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.