حسین کاظم پور اردبیلی نماینده دایمی ایران در اوپک گفت: قطع صادرات نفت ایران، بازار نفت را دچار شوک شدیدی کرده و قیمت را تا مرز 100 دلار می‌رساند.

نماینده دایمی ایران در اوپک در گفتگو با مهر و درپاسخ به پرسش که اگر تحریم‌ها علیه ایران افزایش یافته و صادرات نفت ایران قطع شود، چه اتفاقی می افتد؟ گفت: به طور قطع بازار یک شوک جدید را تجربه خواهد کرد و قیمت نفت به شدت افزایش خواهد یافت.

حسین کاظم پور اردبیلی افزود: نمی توان درباره قیمت نفت پیش بینی کرد اما چنانچه این اتفاق بیافتد ممکن است قیمت نفت به مرز 100 دلار نیز برسد.

به گفته وی ، ایران فعلا برنامه ای برای قطع صادرات نفت خود تدوین نکرده اما این امر کاملا بستگی به شرایط و رفتار کشورهای مقابل دارد.  نماینده دایمی ایران در اوپک درباره افزایش تولید نفت ایران گفت: درحال حاضر تولید نفت ایران روزانه بیش از 4 میلیون بشکه است که این رقم تا 8 سال آینده به حداکثر به هفت تا هشت میلیون بشکه افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر ایران مطابق با سهمیه خود در اوپک روزانه 3 میلیون و 900 هزاربشکه نفت تولید می کند، این درحالی است که ظرفیت تولید نفت ایران تا 4 میلیون و 250 هزار بشکه در روز نیز است.

حسین کاظم پور اردبیلی افزود: اوپک در ماه‌های اخیر بیش از یک میلیون و 700 هزار بشکه از تولید نفت خود کاسته است که این امر خود موجب کاهش سهمیه کشورهای تولید کننده نفت شده است.

وی درپاسخ به این سئوال که آیا تولید نفت ایران در آینده نیز ثابت خواهد ماند، گفت: ایران پروژه‌های زیادی دارد که با به بهره برداری رسیدن آنها می توان سهمیه خود را در اوپک حفظ کند.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.