تاريخ : | | نویسنده : 24paypal

طي دو ماه اخير چندين بار بازار خودرو دچار نوسان شد و در آخرين بار قيمت خودرو در برخي مدل‌ها در بازار تهران با افزايش قيمت مواجه شده است.

به گزارش ايسنا، بر اين اساس، پژو 206 تيپ 2 با افزايش 300 هزار توماني با قيمت 12 ميليون و 450 هزار تومان عرضه مي شود. قيمت برخي خودرهاي وارداتي و سمند و پژو 405 و همچنين هيونداي ورنا و فولكس گل نيز افزايش يافته است؛ اما قيمت خودروهايي مانند پرايد و زانتيا تا حدودي كاهش نشان مي دهد. زانتيا با كاهش قيمت 300 هزار توماني 26 ميليون و 300 هزار تومان معامله مي‌شود. قيمت فولكس گل و هيونداي ورنا نيز با افزايش پانصد هزار توماني به 15 ميليون 200 و 16 ميليون 200 هزار تومان رسيد. اين در حالي است كه ساخت داخل تمام اين خودروها زير 60 درصد است و هنوز هم يكي از علت افزايش قيمت خودروهاي با ساخت داخل پايين مشكل واردات قطعات آن عنوان مي‌شود.

تاثير سهميه‌بندي بنزين نيز به حداقل رسيده و به عقيده برخي كارشناسان، تا زماني كه كارت بنزين مصرف‌كنندگان شارژ است، اين تاثير حداقل باقي خواهد ماند؛ ولي طي دو ماه آينده با تمام شدن تدريجي شارژ كارت سوخت، قيمت خودروهاي پرمصرف كاهش و كم‌مصرف‌ها افزايش مي يابد.

قيمت برخي خودروها نيز به دليل عرضه كم در بازار افزايش يافته؛ هم اكنون سمند 12 مليون 350 و پژو 405 دوازده ميليون 500 هزار تومان معامله مي شود. برخي خودروها نيز به خاطر كم‌ياب شدن، قيمت‌هاي عجيبي پيدا كرده اند؛ به عنوان مثال پژو 206 اتوماتيك در بازار تهران 17 ميليون و 500 هزار تومان معامله مي شود.

البته خودرو پرايد به خاطر عرضه زياد آن به بازار با كاهش 30 هزار توماني، با قيمت هفت ميليون و 120 هزار تومان معامله مي شود.

در همين حال قيمت برخي خودروهاي وارداتي نيز به دليل كاهش واردات، تا حدودي افزايش يافته و دو خودرو سوناتا و كمري كه بيشترين خودروهاي وارد شده به ايران هستنند، هر كدام با افزايش قيمت بيش از 1.5 ميليوني مواجه بوده اند.

كمري gl هم‌اكنون 36 و سوناتا چهار سيلندر 31 ميليون تومان قيمت دارند.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.