عصرایران- سردبیر هفته نامه توقیف شده"صدای ارومیه" گفت: هرچند این نشریه با رأی "هیات نظارت بر مطبوعات" توقیف شده است ولی این هیأت را مقصر نمی دانیم بلکه بر این باوریم گزارش های ناروایی که به طور مستمر از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به هیأت نظارت ارسال می شد باعث این رویداد شده است.

رضا خادم شمس که با خبرنگار عصرایران (asriran.com)، گفت و گو می کرد، افزود: هر بار که نشریه هشت صفحه ای "صدای ارومیه" منتشر می شد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از آن 20 صفحه "آچهار" کپی تهیه می کرد و با ماژیک های فسفری، مطالبش را علامتگذاری و تفسیرهای خاص خود را در آن می نوشت و مدام ما را متهم به رویکردهای پان ترکیستی می کرد.

وی گفت: وقتی مدیرکل جدید ارشاد کار خود را آغاز کرد، اعلام داشت که با حضور من، هیچ نشریه پان ترکیستی نخواهد توانست فعالیت کند و بدین ترتیب هرگونه مطالبی که راجع به مسایل قومیتی در نشریات استان درج می شد حتی اگر در چارچوب قانون اساسی بودند، با چالش اداره ارشاد مواجه می شد.

خادم شمس تصریح کرد: صدای ارومیه در حالی به اتهام دامن زدن به مسائل قومی توقیف شد که ما اساسا پان ترکیست نیستیم و رویکرد ما در تمام شماره های نشریه، به ویژه در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری   سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامیده شده ، حفظ وحدت ملی بوده است و اگر هم به مسایل قومی پرداخته ایم صرفا در چارچوب قانون اساسی به ویژه اصول 19 و 15 آن بوده است .

سردبیر صدای ارومیه گفت: متاسفانه برخی مسؤولان با تعبیرهای تنگ نظرانه خود، به نشریات محلی، مارک پان ترکیستی می زنند حال آنکه تفسیرهایی که آنها می کنند با آنچه نشریات نوشته اند ، تفاوت بسیار دارد و حتی مایه شگفتی نویسندگان مطالب است.

وی افزود: اگر نوشتن مطالی مثل آموزش زبان مادری اقدام علیه وحدت ملی است آنگاه باید گفت که قانون اساسی نیز در اصول 19 و 15 خود مرتکب چنین اقدامی شده است!

سردبیر نشریه صدای ارومیه گفت: توقیف این هفته نامه بدون رسیدگی قضایی صورت گرفت و ما از هیأت نظارت بر مطبوعات می خواهیم چنانچه مستنداتی در خصوص مجرم بودن صدای ارومیه دارند، رسما و علناً آن را اعلام کنند تا خودمان هم بدانیم به کدامین گناه توقیف شده ایم به ویژه آنکه تا کنون هیچ اخطاری از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات کشور به نشریه داده نشده بود.

وی با اشاره به غیر وابسته بودن صدای ارومیه به جریان های سیاسی گفت: ما چوب استقلال و نیز منتقد بودنمان را خوردیم چرا که هم در دولت اطلاح طلب خاتمی و هم در دولت عدالت ورز احمدی نژاد، رویکردی منتقدانه داشته ایم.

خادم شمس درباره اقدامات انجام شده برای بازگشایی مجدد این هفته نامه گفت: در این باره ، هم طرح شکایت کرده ایم و هم از طریق نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر احقاق حقوق خود هستیم تا بتوانیم بار دیگر در عرصه اطلاع رسانی حاضر شویم.

"صدای ارومیه" از 10 سال پیش در استان آذربایجان غربی منتشر می شد و جالب اینجاست که رأی توقیف آن، در سالروز تولد این نشریه صادر شد، رأیی که سر دبیر نشریه،آن را "هدیه تامل برانگیر تولد" می خواند.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.