25 نماينده مجلس در تذكري به وزير امور خارجه ضمن تقبيح و اعلام انزجار نسبت به اظهارات سخيف و خلاف عرف و اخلاق رييس دانشگاه كلمبيا، بر لزوم اتخاذ تدابير و پيش‌بيني‌هاي لازم نسبت به نحوه و نتيجه حضور رييس جمهور در محافلي نظير دانشگاه موصوف تاكيد كردند.

 در تذكر اين نمايندگان به متكي آمده است: پرواضح است كه رييس جمهور هر كشوري نماد و نماينده غرور و حيثيت ملي آن كشور است؛ لاجرم هر گونه تسخيف و توهين نسبت به رييس جمهور ايران مي‌تواند به منزله توهين و تحقير عليه يك ملت به شمار آيد.

در ادامه تذكر نمايندگان خاطرنشان كرده‌اند: بديهي است كه اقدام موهن و اظهارات سخيف و تحقيرآميز رييس دانشگاه كلمبيا به رييس جمهور ايران به عنوان مدعو و مهمان آن دانشگاه، فارغ از ناديده گرفتن حداقل اصول ابتدايي اخلاق توسط وي، به نوعي غرور و حيثيت ملت ايران را نيز مورد هدف قرار داد.

لذا ضمن اعلام انزجار و تقبيح و محكوم كردن چنين رفتار و اظهارات خلاف عرف و اخلاق رييس يك مركزي علمي، ايجاب مي‌كند كه دستگاه ديپلماسي كشور و دست اندركاران نهاد رياست جمهوري، تدابير و پيش‌بيني‌هاي دقيق‌تري را نسبت به نحوه و نتيجه حضور رييس جمهور ايران در محافلي از اين دست اتخاذ نمايند.

اكبر اعلمي، محمد خوش‌چهره، رسول صديقي‌بنايي، حميدرضا كاتوزيان،‌ عادل آذر، اميدوار رضايي ، محمد قمي، احمد احمدي، انوشيروان محسني، عماد افروغ، داريوش قنبري، جهانبخش اميني، حسن سبحاني، محمود محمدي، غلامرضا مصباحي مقدم، علي عسگري، كاظم جلالي، مرتضي فضلعلي، جواد جهانگيرزاده، محمد عليخاني، سيدسبحان حسيني، شجاع، محبي‌نيا، ابوطالب و گرامي‌مقدم 25 نماينده‌اي هستند كه اين تذكر را امضا كرده‌اند.

البته این نمایندگان مشخص نکرده اند وزرات امور خارجه کشورمان چگونه باید رئیس دانشگاه آمریکایی کلمبیا را مجاب می کرد که متن سخنراتی اش را جهت تایید نهایی به هیات ایرانی تقدیم کند؟ گویا این نمایندگان ایران را با آمریکا و دانشگاه کلمبیای نیویورک را با دانشگاه تهران که رئیس اش منصوب دولت است ، عوضی گرفته اند!رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.