عصرایران - منابع آگاه سياسي به هفته نامه "المنار" خبر داده اند: سران اسرائيل از عقب نشيني آمريكا درخصوص حمله به ايران و توقف مشورت با اسرائيل درخصوص راه حل هاي نظامي ممكن براي مبارزه با برنامه هسته اي ايران ابراز نگراني كردند.

منابع آگاه به نقل از مراكز اطلاعاتي غربي اعلام كردند علت عقب نشيني آمريكا درخصوص حمله به ايران پيام هايي است كه از سوي ايران براي آمريكا ارسال شده است.

در اين پيام ها تاكيد شده است تهران با هرگونه تجاوز نظامي و يا تخريبي به اراضي اش به عنوان اعلام جنگ به معناي واقعي كلمه برخورد خواهد كرد و مجبور خواهد شد در پاسخ به تجاوزات از تمام خطوط قرمزها عدول كند.اين بدين معناست كه ايران منافع آمريكا در عراق و خليج فارس را هدف قرار خواهد داد.

منابع مذكور تصريح كردند اين پيام ها به طور غير مستقيم به اطلاع دولت بوش رسيده است و منابع اسرائيلي در جريان قرار داده نشده اند و آنها فقط توسط دستگاه هاي امنيتي- اطلاعاتي منطقه اي كه ارتباطات مستحكمي با دستگاه هاي امنيتي اسرائيل دارند اطلاعاتي در اين باره كسب كرده اند.

المنار به نقل از يك مسئول آمريكايي افزود: بوش خطرات اوضاع عراق را درك كرده است و نمي خواهد وارد درگيري ديگري با ايران شود و ترجيح مي دهد در مقابل اين بحران چشم پوشي و سهل انگاري پيشه كند و اين مسئله را به دولت آينده محول سازد.

منابع آگاه به نقل از مراكز اسرائيلي گفتند: تل آويو تلاش مي كند  دولت آمريكا را به پيگيري مسئله ايران وادار كند اگرچه ماجراجويي هاي اسرائيل در اين خصوص براي اسرائيل خطرناك خواهد بود.

اسرائيل سعي مي كند حل پرونده هسته اي ايران به تاخير نيفتد و به دولت آينده آمریکا موكول نشود. زيرا گزارش هاي اطلاعاتي حاكي از اين است كه ايران به مقدار زيادي به دستيابي به سلاح هاي هسته اي نزديك شده است كه اين مسئله براي امنيت اسرائيل خطرناك خواهد بود.

بعيد نيست كه اسرائيل گروه های خرابکار  را براي انجام عمليات هاي تخريبي در ايران به منظور بحراني كردن اوضاع و مجبور كردن واشنگتن براي رويارويي نظامي با ايران به كار گيرد.

بنا بر اعلام منابع آگاه برخي جناح ها و گروه هاي افراطي در دولت آمريكا وجود دارند كه دولت اسرائيل را براي انجام حملات بازدارنده در قبال ايران تشويق مي كنند اما افسران ارشد اسرائيلي درخصوص عدم توانايي جبهه داخلي اسرائيل براي رويارويي با جنگي جديد ابراز نگراني مي كنند.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.