مرکز مراقبت از سلامت خانواده با هدف حفظ سلامت خانواده و توجه به بيماري‌هايي که ‏سلامت خانواده را به مخاطره مي اندازد، روز گذشته 30 فروردين ماه از سوي جهاد ‏دانشگاهي واحد علوم پزشکي ايران راه‌اندازي شد.

دکتر « فاضلي » رييس جهاد دانشگاهي علوم پزشکي ايران در گفت وگو با ايسنا با اعلام اين خبر ‏افزود: در نظر است تا در اين کلينيک بخش‌هاي مختلف تخصصي به فعاليت بپردازند که ‏بخش ديابت به عنوان فاز اول اين مجموعه تخصصي در حال حاضر آغاز به فعاليت کرده ‏است.

وي با اشاره به اهميت بيماري ديابت با توجه به شيوع 5 درصدي آن در بين جوامع تصريح ‏کرد: ديابت به عنوان بيماريي با مرگ خاموش به دليل آن که کليه سيستم‌هاي بدن از ‏جمله کليه و چشم را درگير مي سازد و گاهي اوقات حتي منجر به قطع عضو افراد مي‌شود ‏از اهميت زيادي برخوردار است که نياز به آموزش در اين مقوله را بيش از پيش آشکار ‏مي سازد.

دکتر فاضلي با اشاره به طرح راه اندازي بخش تخصصي قلب و عروق اين مرکز طي چند ‏ماه اخير اضافه کرد: يکي از مشکلات شايع و با اهميت در بين افراد جامعه مشکلات قلبي ‏عروقي است که به خصوص در سنين بزرگسالي و سالمندان مشهود است، بنابراين جهاد ‏دانشگاهي اميدوار است تا با راه‌اندازي اين بخش و ارائه خدمات تشخيصي درماني و ‏آموزشي گام موثري در زمينه ارتقاء سطح سلامت خانواده بردارد.

رييس جهاد دانشگاهي علوم پزشکي ايران با اشاره به نقش خيرين در هر چه پربارتر شدن ‏طرح‌هاي مردمي اذعان داشت: جهاد دانشگاهي از حمايت‌هاي خيرين سلامت استقبال کرده ‏و اميدوار است تا با حمايت آنان قدم‌هاي محکم‌تري در عرصه سلامت عامه مردم بردارد.

وي تجهيز ساير بخش‌هاي تخصصي اين مرکز درماني را نيز با حمايت‌هاي بخش خيرين ‏سلامت ممکن دانست.

دکتر حسن نوري مدير مراکز تخصصي جهاد دانشگاهي واحد علوم پزشکي ايران نيز در ‏ادامه اين گفت وگو با اشاره به مرگ و مير50 درصدي ناشي از بيماري‌هاي قلب و عروق ‏و ديابت در جوامع گفت: به طور کلي چربي خون بالا، فشار خون بالا، چاقي، مرض قند و ‏عدم تحرک کافي مجموعا منجر به سندرم متابوليک مي‌شود که مشکلات ‏بسياري را براي سلامت افراد به وجود مي آورد.

وي ادامه داد: مرکز مراقبت سلامت خانواده در نظر دارد تا با حمايت از بيماران مبتلا به ‏بيماري‌هاي متابوليک و بيماري‌هاي مزمن غير واگير مثل آسم و آلرژي، سرطان‌ها، ‏بيماري‌هاي قلب و عروق و ديابت که 60 درصد مرگ و مير افراد را شامل مي‌شود در ‏جهت ارتقاء سلامت خانواده گام موثري بردارد.

دکتر نوري اين مرکز را گامي در جهت نهادينه کردن طرح پزشک خانواده در سطح شهري ‏عنوان و بر لزوم فرهنگ سازي پزشک خانواده در جامعه شهري تاکيد ورزيد.

وي تشکيل پرونده سلامت خانواده‌ها را شامل سوابق بيماري افراد خانواده و غربالگري بر ‏اساس آن را از اقدامات اين مرکز عنوان کرده و ادامه داد: در اين مرکز ابتدا پرونده کاملي از بيمار شامل سوابق بيماري خود و ساير خانواده تهيه شده و بر اساس بيماري شايع ‏در سوابق خانوادگي فرد، کلاس‌هاي آموزشي در جهت چگونگي تشخيص بيماري و ‏پيشگيري قبل از ابتلا و حتي آموزش در جهت کنترل و درمان بيماري براي افراد داير مي‌شود. همچنين زمان تست‌هاي غربالگري و مراجعات منظم براي فرد و اعضاي خانواده مشخص ‏شده و در پرونده بيمار ثبت مي‌شود.

گفتني است؛ مرکز مراقبت سلامت خانواده الزهرا (س) واقع در منطقه 12 به نشاني ميدان شهدا، خيابان هفده شهريور، خيابان فياض بخش ‏پذيراي بيماران مختلف جهت مشاوره، آموزش، تشخيص، درمان بيماري و تشکيل پرونده ‏براي خانواده است.‏  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.