تاريخ : | | نویسنده : 24paypal

گروهی از دانشمندان بین المللی کشف کرده اند حجم وسیعی از ترکیبات نیتروژن تولید شده به وسیله اقدامات انسانی با وارد شدن به اقیانوسها اتمسفر زمین را در معرض خطرات جدی قرار می دهند.

به گزارش مهر، این تیم تحقیقاتی که از دانشمندانی از چندین کشور جهان به سرپرستی دانشگاه تگزاس تشکیل شده است به این نتیجه رسیده اند که حجم وسیعی از نیتروژن تولید شده از جانب اقدامات انسانی نظیر سوزاندن سوختهای فسیلی و استفاده از کودهای شیمیایی وارد اقیانوسهای جهان شده و ممکن است به جداسازی و حذف بخشی از دی اکسید کربن اتمسفر زمین منجر شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این دانشمندان در نشریه ساینس، ترکیبات نیتروژنی حاصل از فعالیتهای انسانی به وسیله باد به نقاط مختلف جهان حمل شده و وارد آب اقیانوسها می شوند.

به گفته آنها در آب اقیانوسها ترکیبات یاد شده همچون عوامل بارورساز عمل کرده که نتیجه ای جز افزایش حیات گیاهی در اقیانوسها ندارد. توسعه حیات نباتات دریایی موجب جذب حجم بیشتری از گاز دی اکسید کربن از اتمسفر زمین به سوی آب اقیانوسها می شود.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، محققان اعلام کردند این پایان کار نیست چون در ادامه بخشی از نیتروژن حل شده در آب دریاها تحت فرآیند جدیدی به نیتروژن دیگری موسوم به اکسید نیتروس تبدیل می شود.

به گفته آنها این گاز به جو زمین باز می گردد و به عنوان یک گاز گلخانه ای خطرناک شناخته شده است که 300 بار قویتر از گاز گلخانه ای دی اکسید کربن به شمار می رود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.