تاريخ : | | نویسنده : 24paypal

نشست خبري با موضوع «تحليل و بررسي راهبردهاي سياست خارجي دولت نهم و سفر اخير سولانا به ايران» با حضور پژمان شيخ‌الاسلامي‌نسب نماينده‌ي جامعه اسلامي دانشجويان، سجاد صفارهرندي مسوول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشكي تهران، عباس انساني نماينده‌ي دفتر تحكيم وحدت (طيف شيراز) و عليرضا زاهدي مسوول سابق بسيج دانشجويي دانشگاه علم و صنعت در دفتر مركزي جامعه اسلامي دانشجويان برگزار شد.

به گزارش ايسنا سجاد صفارهرندي در اين نشست با بيان اين‌كه نظام جمهوري اسلامي از آغاز شكل‌گيري تاريخي و بنا به ماهيت خاص انقلابي خود ناگزير با نظام سلطه‌ي جهاني مواجهه داشت و نظام سلطه‌ي و امپرياليسم همواره در جهت ايجاد مانع در راه تداوم و نظامي كه براي آنها دردسرآفرين بود، تلاش مي‌كرد.

وي افزود: در مقطعي بعد از سال 76 و تلاش‌هايي كه در جهت تغييرات ساختاري در نظام جموري اسلامي ايجاد شد دشمنان انقلاب به اين نتيجه رسيدند كه بحث تغيير در ماهيت نظام جمهوري اسلامي را مورد تاكيد قرار دهند. ولي از آن‌جا كه ديدند در بحث تغيير ساختار نظام راه به جايي نخواهند برد، استراتژي ديگري را در دستور كار قرار دادند كه آن، تغيير رفتار بود و مهم‌ترين اتفاقي كه در اين دوره و در چارچوب اين استراتژي رخ داد بحث انرژي هسته‌يي بود و در اين راستا با تبليغات و منازعه‌هاي بزرگ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران درصدد برآمدند تا نظام را تحت فشار قرار دهند.

مسوول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران در ادامه خاطرنشان كرد: طبيعتا اين فشارها با بازخوردهايي در دوره‌ي سال‌هاي 82 تا 84 مواجه بود. چنان‌چه دولت تلاش كرد براي كاستن از بار فشارها و ايجاد فضاي مثبت بين‌المللي به برخي شرايط تن در دهد. لذا در موضوع هسته‌يي در آن موقع بحث تعليق را براي دو سال و نيم پذيرفتيم و از اين طريق كليه‌ي فعاليت‌هاي مربوط به غني‌سازي و فعاليت‌هاي پيش از آن، وارد فاز تعليق شد. از طرف ديگر نيز كشور ما در مقابل اتحاديه‌ي اروپا وارد مذاكره شد و بحث پيرامون نوع فعاليت‌هاي هسته‌يي آغاز شد.

وي افزود: جمع‌بندي دو سال و نيم فعاليت‌هايي كه انجام شد اين بود كه بسته‌اي در بهار سال 84 به ما ارايه شد كه طبق آن از نظام جمهوري اسلامي خواسته شد كه به عنوان پيش‌شرط مذاكرات، فعاليت‌هاي غني‌سازي را براي هميشه متوقف كند و در مقابل آن امتيازهايي به ايران تعلق بگيرد.

وي با بيان اين‌كه چنين پيشنهادهايي از نوع اروپايي طبيعتا مورد پذيرش ما قرار نگرفت، گفت: چنين روندي با انتخابات دولت نهم و روي كار آمدن آقاي دكتر احمدي‌نژاد و اتخاذ رويكرد انقلابي از جانب ايشان همراه بود. در نتيجه فعاليت‌هاي هسته‌يي از حالت تعليق به تدريج درآمد و چرخه‌ي سوخت تكميل شد.

صفارهرندي با بيان اين‌كه با چنين رويكردي در فضاي سياسي خارجي كشور هواي تازه‌اي ايجاد شد، در ادامه با اشاره به سفر سولانا به كشورمان، خاطرنشان كرد: در حال حاضر غرب به جايي رسيده است كه برايش مهم است به هر قيمتي روند پيشرفت و حركت نظام جمهوري اسلامي را متوقف كند و در اين راستا روش‌هاي برخورد سخت از قبيل تهديد به جنگ و صدور قطعنامه را مورد استفاده قرار داد كه البته چنين رويكردي از سوي او تاثيري در نگاه دولت ايران به مساله‌ي هسته‌يي ما نداشت.

وي با بيان اين‌كه سفر سولانا مانوري براي تحت تاثير قرار دادن افكار عمومي داخلي و جهاني بوده است، گفت: واقعيت اين است كه بسته‌ي پيشنهادي جديد اتحاديه اروپا و 1+5 به معناي دقيق كلمه يك بسته‌ي پر از خالي است؛ چرا كه بخش عمده‌ي آن خالي است، بخشي از آن شوخي است و حتي اگر بگوييم نكاتي هم در آن موجود بوده، صرف جوهر روي كاغذ بوده است.

صفارهرندي تاكيد كرد: هر مذاكره‌اي كه پيش‌فرض و يا نتيجه‌ي از قبيل تعيين شده‌اش محروم كردن ايرانيان باشد قطعا شكست خورده است. رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.