«احمدی نژاد خطرناک است، خیلی خطرناک! نه به خاطر حرفهای به ظاهر متعصبانه اش در مورد هولوکاست؛ بلکه احمدی نژاد خطرناک است چون حرفهایش فکر شده و از روی حساب هستند.»

به گزارش «فردا»، پایگاه تحلیلی کاتینگ ادج در مقاله‌ای به قلم مایکل هالپرن، به تحلیل شخصیت احمدی نژاد و مواضع او در خصوص رژیم صهیونیستی اسراییل پرداخته است. این مقاله می نویسد برخلاف باور بسیاری که محمود احمدی نژاد را دست کم می‌گیرند، او فرد باهوشی است که با درک وسیع خود از اوضاع حاکم بر جهان، می‌خواهد دنیا را تغییر دهد.

مایکل هالپرن معتقد است دست کم گرفتن احمدی نژاد و سخنانش، که نماینده بسیاری هواداران اوست، مخالفان او را در معرض ریسک قرار خواهد داد. کسانی هستند که به حرفهای او باور دارند و وی می‌کوشد به تعداد آنها بیافزاید.

این مقاله می نویسد: «احمدی نژاد یک روشنفکر ضدروشنفکری است. او عمدا خود را مخالف روشنفکری نشان می‌دهد. در واقع رییس جمهور ایران یک روشنفکر واقعی است که دانش خوبی در مورد تاریخ و ادبیات دارد.»

در ادامه این مقاله آمده است اگر احمدی نژاد در رد هولوکاست و اسراییل سخن می‌گوید، به این دلیل است که وی به خوبی می‌داند که واژه های «اسراییل» و «هولوکاست» واکنش ملموس دنیای اسلام و اعراب را در پی خواهد داشت. «هدف او رهبری دنیای متحد اسلامی است.»

به نوشته این پایگاه اینترنتی، احمد نژاد به عنوان یک فرد بااعتقاد نمی‌تواند حضور و حکمفرمایی اسراییل را در قدس ببیند. نویسنده مقاله در ادامه با اشاره به برخی آیات قرآن می‌نویسد احمدی نژاد به این دلیل از «اسراییل» یا «دولت یهودی» سخن به میان نمی‌آورد چون قرآن همیشه نگاه منفی به یهود ندارد. بنابر این احمدی نژاد با استفاده از تعبیر «صهیونیستی» بین یهودیت و صهیونیسم تفاوت قایل می شود.

این مقاله در پایان می‌نویسد احمدی نژاد وقوع هولوکاست را رد می‌کند تا تمامی مبانی احساسی، اخلاقی و تاریخی تشکیل اسراییل را از بین ببرد؛ وی مدعی است احدی نژاد به دنبال آن است تا با حذف اسراییل و اتحاد مسلمانان، بتواند بر دنیای اسلام حکومت نماید.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.