خبرآنلاین: مهین قدیری 32 ساله از قزوین و در 14 سالگی ازدواج کرده و دو دختر دارد و تا سوم راهنمایی هم درس خوانده اما حالا او را به عنوان اولین قاتل زنان سریالی ایران که تاکنون به قتل 6 نفر اعتراف کرده می شناسند او علت اصلی ارتکاب این جرائم را مشکلات مالی می داند آنچه می خوانید مصاحبه خبرنگار هفته نامه ایراندخت تاریخ 6 تیر1388 با وی است.

. انگیزه اصلی ات از ارتکاب به این شش قتل چه بود؟

مشکلات و تنگناهای مالی اصلی ترین انگیزه ام بود با وجود اینکه در منطقه ای کار هم می کردم اما نتوانسته بودم مشکلات مالیام را حل کنم . یک شرکت قلابی که اصلا وجود خارجی نداشت مرا به این مخمصه انداخت. برای گرفتن امتیاز وام فردی از من چکهای متعددی گرفته بود و به رغم اینکه وام را نگرفتم بیست و پنج میلیون چک مرا به اجرا گذاشت.

. شیوه ارتکاب به قتل ها را از کجا الگو گرفته بودید؟

به طور مشخص از جای خاصی نبود اما سریال ها و فیلم ها یی که می دیدم و بعضا برخی داستان های مجلات و روزنامه ها باعث شد از این راه زنان را به قتل برسانم.

. باور اینکه مهین به عنوان مادر دو دختر به تنهایی این قتل ها را مرتکب شده باشد کمی برای عامه مردم سخت بود . شایع بوده که همدستانی هم دارید؟

انسان در شرایط مختلف دست به کارهای متفاوتی می زند. شاید همه ما فکر کنیم هرگز مرتکب این جنایت نشویم ولی من هم مثل همه مردم هستم . وقتی گیر بکنی و تحت فشار قرار بگیری دست به کارهایی می زنی که باورش برای مردم خیلی سخت است. مثلا الان یک خانمی در زندان به دلیل اینکه از خودش در برابر تجاوز یک جوان دفاع کرده و او را کشته در آستانه اعدام قرار دارد و یا.. همدستی نداشتم و همه کارها را خودم به تنهایی انجام می دادم. این موضوع هم زاده ذهن برخی رسانه هاست.

. قربانیان را چگونه انتخاب می کردید؟

خانمهای مسن را انتخاب می کردم کسانی که دیگر نوه نتیجه شان را هم دیده اند و زیاد چشمشان به دنبال دنیا نیست! خانم هایی که ویترین طلافروشی هستند و به عنوان یک ویترین زنده سیار با طلاهای آویزان کرده به خودشان دل کسانی که ندارند می سوزانند.

. اولین بار چه موقع به ذهنتان رسید که برای امر معاش و حل مشکلاتتان مرتکب قتل شوید؟

اولا که برای امر معاش نبود و من به کسی بدهکار بودم و چک دست طلبکار داشتم . از جایی هم نمی توانستم آن را تامین کنم . به همین دلیل قتل اول را انجام دادم و دو قتل دیگر را هم. حتی مبالغ را عینا تحویل طلبکار می دادم، ‌اجازه نمی دادم زره ای از این پولها به چرخه زندگی روزمره ام وارد شود.

. در به وجود آمدن این شرایط چه کسی بیشترین نقش را داشت؟

خودم که مقصر اصلی ام. اما اگر مادرم ارثیه پدری ام را می داد مشکلات مالی نمی توانست من را به اینجا بکشاند. شوهرم به عنوان یک مرد و شریک زندگی وظیفه اش را به درستی انجام نداد. معتاد بود وبسیاری مشکلات دیگر که گفتنش اینجا درست نیست!

. در مورد دخترانتان بگویید. الان کجا هستند؟

دختر کوچکم دچار بیماری CB است. او همراه خواهرش نزد عمویشان زندگی می کنند.

. پس از اولین اعترافات گفته بودید که امشب راحت تر می خوابید. قبل از آن شب وضعیتتان چطور بود؟

شبها همیشه مقتولین به خوابم می آمدند و عذاب وجدان شدیدی داشتم. اما آن شب که اعتراف کردم راحت خوابیدم احساس می کردم بار سنگینی از دوشم برداشته شد و دیگر کسی به خوابم نمیآید.

. همسایه های شما همگی تاکید می کنند که آدم بی آزاری هستید و اصلا باورشان نمیشد که مهین قدیری این جنایت را مرتکب شده. خودتان باور می کنید که این قتلها را انجام داده باشید؟

مردم مخصوصا روزنامه ها از من یک غول بی شاخ و دم ساختند و فکر میکنند مهین یک عجوبه یا انسانی است که از کره مریخ آمده اما واقعیت این است که من هنوز خودم هم نمیتوانم باور کنم که مرتکب این جنایت شدم. همه چیز به یک خواب شباهت دارد. حتی خانواده و دوستانم هنوز شوکه هستند . باور این موضوع برایشان مشکل است.

. هنگام قتل ها هیچ واهمه ای نداشتید؟

به خدا دوبار می مردم و زنده می شدم. هنگامی که موعد چک ها می رسید مجبور می شدم دست به کار بشم تصمیم گرفتن خیلی سخت بود ولی ناچار بودم.

. تا کی میخواستید این قتلها را ادامه بدهید؟

تا زمانی که چک هایم پاس شود قتلها را ادامه می دادم و منتظر بودم فرجی حاصل شود و یک جوری از این مخمصه نجات پیدا کنم.

. چرا امامزاده چهار انبیا را برای شکار قربانیان انتخاب کردید؟

قصد جسارت به امامزاده ها را نداشتم اما به علت شلوغ بودن امامزاده و همچنین نوع افرادی که من انتخاب می کردم جای خیلی مناسبی بود.

. شما خودت مادر هستی لحظه ای به این فکر نکردید که اینها هم مادر هستند و بچه دارند و فرزندانشان منتظر آمدن مادرشان هستند؟

به همه موارد فکر کردم اما به این هم فکر کردم که من هم مادرم . حق دارم که در این جامعه حداقلها را داشته باشم که از بین رفته بود. البته آدم خودخواهی هم هستم.

. اگر قاضی بودید چه حکمی برای خودت تعیین می کردید؟

خودم را شش بار اعدام می کردم.

. چه صحبتی با اولیای دم دارید؟

از همه شان عذر خواهی و طلب بخشش می کنم. در تنهایی فکر می کردم چرا روز مادر کنار بچه هایم نیستم و بعد به این نتیجه رسیدم من مادرهای زیادی را از دیدن روز مادر محروم کردم و از همه طلب آمرزش و بخشش می کنم و تصور می کنم که خانواده های بسیار مؤمن و نجیبی هستند.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.