عصرایران - فیلم به اصطلاح مستند "ظهور بسیار نزدیک است" ، با واکنش شدید مراجع تقلید مواجه شده است به گونه ای که از آیت الله مکارم شیرازی در قم تا آیت الله سیستانی در نجف ، علیه آن موضع گرفته اند و محتویاتش را موجب تضعیف اعتقادات دینی مردم دانسته اند.

در این فیلم ، برخی چهره های سیاسی حاضر ، با شخصیت های دوران ظهور تطبیق داده شده اند و در جنجالی ترین مورد ، ادعا شده که شعیب بن صالح که از فرماندهان لشکر امام زمان (عج) در عصر ظهور است ، همان محمود احمدی نژاد است. همچنین گفته شده سفیانی هم که از دشمنان حضرت به شمار می رود ، عبدالله ، پادشاه اردن است.
جالب اینجاست که تولیدکنندگان این فیلم که در مقابل انتقادات کم آورده اند ، دست به توجیهاتی زده اند از جمله این که وقتی با این نقد که شعیب بن صالح در روایات اهل "ری" معرفی شده در حالی که احمدی نژاد اهل "گرمسار" است ، می گویند خب! او در "تهران" زندگی می کند یا وقتی به کریه بودن چهره سفیانی در روایات می رسند - در حالی که پادشاه اردن چنین نیست - می گویند شاید در آینده قیافه اش زشت شود و ... !

درباره این فیلم نکاتی چند قابل توجه است:

1 - انتظار می رفت بعد از اعتراض علما ، مراجع عظام تقلید و نهادهایی مانند مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ، سازندگان فیلم که خود را انسان هایی مذهبی و طلبه و بسیجی معرفی کرده اند ، ضمن عذرخواهی از خطای خود در تولید این فیلم جعلی ، از ادامه توزیع آن خودداری می کردند چه آن که در مسائل دینی ، این علمای دین هستند که به عنوان متخصصان امر ، حرف آخر را می زنند نه فلان طلبه و دانشجو و فیلمساز و سیاستمداری که هر که باشد ، متخصص دین نیست.

با این حال ، متاسفانه ، مدعیان دینمداری که این فیلم را ساخته و در سطح کشور توزیع کرده اند ، نه تنها از کرده خود ابراز ندامت و توبه نکرده اند ، بلکه شدیدترین اهانت ها را به ساحت مراجع تقلید روا داشته و حتی تلویحاً علمای منتقد اثر خود را با خواصی که در عصر ظهور ، در مقابل امام زمان(عج) صف آرایی می کنند ، مقایسه کرده اند!

آنها وقیحانه منتقدان خود را که در رأس شان مراجع تقلید قرار دارد ، افرادی دانسته اند که یا نگاه سیاسی دارند ، یا متخصص نیستند ، یا نیت تخریب دارند یا خود را مالک عرصه مهدویت می دانند و ... ! همچنین مدعی شده اند برخی مراجع که علیه فیلم حرف زده اند ، تحت تاثیر حرف های دروغ افراد قرار گرفته اند و برایشان ابراز تاسف هم کرده اند!
تاسف بارتر اینجاست که کارگردان فیلم در جایی گفته است که منتقدان فیلمش حتی سواد خواندن حدیث را هم ندارند و در گفت و گویی هم گستاخانه ابراز داشته است: بالاخره آدم هایی که مقابل این شخصیت های تطبیق داده شده در این مستند، موضع گرفتند باید تکلیف شان را مشخص کنند.
در یک کلام چنان موضع گیری کرده اند که هر کس علیه فیلم جعلی آنها سخنی بگوید نعوذبالله علیه امام زمان(عج) سخن گفته است!

حالا همچون کسانی که برای اثبات فیلمشان حتی از توهین به مراجع هم ابایی ندارند و حتی صراحتاٌ برای یکی از آنها هم ابراز تاسف کرده اند، شده است مبشر ظهور و مقوم دین!

به نظر می رسد جریانی که در چند سال اخیر به طور هدفمندی سعی در تخریب و حاشیه نشین کردن مراجع تقلید  دارد ، این بار در قالب دفاع از یک فیلم جعلی به ماموریت خود عمل می کند.

2 - با توجه به قوانین و مقررات حاکم بر تهیه ، توزیع و تولید فیلم در ایران ، سوالی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح است این که آیا این فیلم مجوز تهیه و توزیع داشته است یا خیر؟
اگر داشته ، مبنای ارشاد در خصوص اجازه دادن به چنین اثری که به تصریح مراجع تقلید باعث تضعیف اعتقادات مذهبی مردم می شود چه بوده است ؟
اگر هم این فیلم مجوز نداشته و به طور غیرقانونی تهیه و توزیع شده ، چرا با آن برخورد نمی شود؟

به خاطر داریم که چندی پیش کارگردانی که در حال ساخت فیلمی بدون مجوز بود ، با برخورد امنیتی و قضایی مواجه شد. آیا تهیه کنندگان "ظهور بسیار نزدیک است" ضمن اقدام به تخریب اعتقادات دینی مردم ، از نظر قانونی هم مرتکب خلاف نشده اند و مانند آن کارگردان مذکور مستحق برخورد نیستند؟

3 - چرا نهادهای مسوول ، بعد از ملاحظه واکنش شدید علما ، کاری در راستای جمع آوری و معدوم ساختن این فیلم جعلی و نیز جلوگیری از ادامه توزیع آن انجام نمی دهند؟ مگر ملاک آنها در چنین قضایایی ، نظرات مراجع تقلید نیست؟
اگر قرار باشد هر کسی به هر نیتی اعم از اقتصادی و سیاسی و ... بخواهد برای خود دکانی باز کند و با اعتقادات مردم بازی کند و مراجع تقلید را به واکنش وادارد و سپس آنها را متهم نیز بکند و کلی هم برای خودش کاسبی کند ، آیا سنگ روی سنگ بند می شود؟

انصافاً اگر همین فیلم را افراد دیگری غیر از جریان فکری - سیاسی حاضر می ساختند ، با آنها چه برخوردی می شد؟

4 - با توجه به توزیع گسترده فیلم و احتمال اثرگذاری آن بر روی توده های مردم ، از صدا و سیما انتظار می رود با بهره گیری از حضور مراجع تقلید و نیز توان تخصصی مراکزی مانند مرکر تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ، به روشنگری در این باب بپردازد و تا حد امکان از آثار تخریبی این فیلم بکاهد.

5 - تولید فیلم و توزیع بسیار گسترده آن در سراسر کشور و نیز رویکردی که در آن مستتر است ، به علاوه دفاع دست اندرکاران آن از یک طیف سیاسی در کشور ، این گمانه را بسیار تقویت می کند که پای حامیان سیاسی خاصی در میان است.
از آنجا که در این فیلم از مفاهیم مذهبی برای اهداق سیاسی بهره گیری شده ، جای آن دارد که با پیگیری موضوع ، به تاریکخانه ای که در ورای این اثر وجود دارد نورافشانی شود تا مشخص گردد چه کسانی با چه اهدافی چنین اقداماتی را شکل می دهند تا ولو به بهای تخریب اعتقادات مردم ، با موج سواری بر دوش ساده دلان ، منافع خود را تأمین کنند و چه راه زشتی را برگزیده اند!
 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.